Vize Başvuru Süreci

Vize Başvuru için gereken evraklar

Vize başvurunuzun en sağlıklı bir şekilde değerlendirilmesi ve yanlış anlaşılmalara mahal vermemek için danışmanınız size bu konuyla ilgili gerekebilecek evrakların bir listesini sunacaktır. Vize başvurunuz için gerekli olan evrakları temin etmek tamamen sizin sorumluluğunuzdadır. Firmamız size vize türüne göre bu evrakları dosyanıza ekleyecek, dilekçenizi yazacak, gerekli otel ve uçak rezervasyonlarınızı ayarlayacak, sağlık sigortasını yapacak ve dosyanızın eksiksiz bir şekilde hazırlanmasını sağlayarak, burada doğabilecek sorunları ve vize memuru tarafından sorulabilecek soruları içeren bir ön görüşmeyi sizinle gerçekleştirecektir..

Vize başvurusu öncesi ve sonrası

İlgili ülkenin konsolosluğuna eğer vize evraklarınızı biz götürecek isek zaten endişelenmeye gerek yok, ancak bazı ülkelerde kişisel görüşme durumlarında başvuru yapanların pasaportları ve evrakları ile birlikte konsolosluğa gitmeleri gerekmektedir. Bu durumda yapılması gereken en önemli şeylerden biri sakin olmaktır. Çünkü eğer bir tedirginlik hissedilirse ve siz de bunu orada yaşarsanız bu sizin şüphe altına girmenize neden olabileceği gibi, vize dosyanız ne kadar iyi olursa oldun red almanıza yol açabilir. Öncelikle şunu bilmelisiniz ki, siz diğer gelenlerden farklısınız çünkü ne yapacağınızı gösteren ve en az konuşma ihtiyacı gerektiren dosya sizin elinizde, ve sorun çıkma ihtimali de oldukça düşük. O nedenle panik yapmaya gerek te yok.

Vize görüşmesi sonlandıktan sonra, vize memuru sizi bir kargo şirketine yönlendirebilir, o takdirde buraya gidip adres bilgilerini vermelisiniz, bu ayrıca vizenizin kabul edildiği anlamına gelecektir. Eğer bir şekilde vizenizde bir sorun var ise pasaportunuz size, neden red aldığınızı bildiren bir kağıt ile birlikte hemen iade edilecektir. Eğer vizenizi biz aldıysak size kargo yoluyla iletebileceğimiz gibi, dilerseniz bizim ofislerimizden birinden de vizenizi ve tüm evraklarınızı teslim alabilirsiniz.

ÖNEMLİ : Şengen ülkeleri için önemli bir hatırlatma: İlk kez schengen vizesi başvurusunda bulunacak kişiler konsolosluğa şahsen başvurmak zorundadırlar. Firmamız bu tip kişilere de danışmanlık verdiği gibi ikinci veya sonrası başvurularda kişilerin konsolosluğa gitmesi gerektirmeyen durumlarda da sizin namınıza başvuru yapmaya tam yetkilidir. Schengen prosedürü dahilinde değerlendirilmesi gereken ülkelerin listesi aşağıdadır.
Schengen (şengen) ülkeleri: Almanya, Avusturya, Belçika, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İslanda, İspanya, İsveç, İtalya, Lüksemburg, Norveç, Portekiz, Yunanistan)